2. a 3. kolo body opět nikde

2. kolo: ŠK Garde Kaznějov A - ŠK 64 Plzeň B 3 : 5

vzhledem k tomu, že jsem na cestách po zemích španělské koruny tak nějak nestíhám sepsat události smutného minulého kola (a taky kdo by si chtěl sypat sůl do rány že? :))

Další zápas hrajeme v neděli 18.11. v Postřekově. A protože to je celkem dálka tak prosím o info kdo může hrát co nejdříve, abychom zarezervovali správný počet limuzín :)

S ouctou

El Capitano

3. kolo TJ Sokol Postřekov A - ŠK Garde Kaznějov A  4½:3½

se slzou v oku oznamuji pozůstalým, že nás ve 3.kole opustil (on se tedy vlastně letos ještě ani neobjevil) plný bodový zisk jakož i alespoň bodík za remízu. Sypu si popel na hlavu, protože je to z velké části má vina díky přehlédnutí celkem hezkého taktického obratu. Nedá se nic dělat a budeme si muset zahrát na Jánošíky...tedy slabým dávat a silnějším brát :)

Krátký souhrn partií jak jsem je viděl:

1. Zedník Zdeněk 1844 1 : 0 Bartoníček ml. Zdeněk 1982
Co říci jiného než, že jsem to fakt podělal. V pohodlné pozici (dle počítače 1,5 pěšce lepší pro mě) jsem v pocitu začínající časové tísně skočil na špek aniž bych se aspoň zamyslel proč mi vlastně tu věž dává. Nicméně na duši neklesám a o to větší motivaci mám :) Tímto si uděluji titul Srandista kola.

2. Ment ml. Jiří 1788 Z 0 : 1 Bartoníček st. Zdeněk 1934 Z
Opačné rošády jsou zárukou zábavy. A více zábavy si nakonec užil táta, protože jeho útok byl rychlejší a nakonec se soupeřův král ocitnul doslova na nuda pláži, což není místo, kde by takhle v půlce listopadu bylo bůhvíjak příjemně. Hezká partie a bod pro nás.

3. Řezníček Matouš 1782 Z ½ : ½ Novotný Jaromír 1739 Z
Jarda se pustil do zrychleného draka a klasicky pozapomněl na klíčový tah d5 ve variantě pro sicilské s c3. Pak se mu usilovným pohledem přes padající brýle podařilo zdvojit soupeři pěšce u královského majestátu, ale pořád mu chyběl dost prostor což mu dalo prostor nabídnout remízu. A naše předzápasové prognozy se vyplnily :)
4. Rudlof Jan 1767 Z ½ : ½ Škutil František 1672 Z
Fanda st. rozehrál ladným pohybem jezdce na Jf3, pak postavil střelci na b2 hezký domeček, aby střelce vzápětí musel měnit za černého jezdce na f6. Nebyla to tedy zase taková tragédie anžto pozice byla zavřená, ale Franta se necítil zcela komfortně tak raději přijal nabídku remízy. Měl štěstí, že jsem v tu chvíli nebyl v hrací místnosti neb kvůli stavu zápasu bych jej nutil hríá dál.

5. Kuneš Josef 1749 Z 1 : 0 Hrdina Petr 1593 Z
Petrovo soupeř vzal našeho reka na návštěvu ZOO a na šachovnici se objevil orangutan. Pod vlivem posledních zpráv o mizející populaci oranguntanů na Borneu a také vzhledem k tomu, že opět neudělal rošádu ( čímž porušil jedno ze základní čtveřice pravidel, které vštěpujeme dětem) se dostal do záplatek, kde se z orangutana vyklubal had škrtič a pozice se dostala za hranici záchrany. Soupeř nakonec vrátil kvalitu, aby prosadil dvojicí volných pěšců schovávajících se zbaběle za dámskou sukni.

6. Rudlof Luděk 1519 Z 0 : 1 Šmíd Daniel 1713 Z
Dan stál celou dobu velmi dobře a nakonec zakončil partii manévrem věže po kterém se soupeř vzdal. Výhru mu však zkalilo zjištění, že důmyslně vyvedený věžový manévr vedl ke ztrátě pěšce a velmi remizové koncovce. Nicméně důmyslnost manévru soupeře tak ohromila, že se raději vzdal než aby pěšce vzal :)

7. Šmídt Jiří 1407 1 : 0 Fryček Robert 1000
Robert pozval na návštěvu dva bratry Caro a Kana. Celou dobu vypadala pozice minimáně remízově, na šachovnici se měnilo a měnilo až zbylo jen po věži na každě straně a nějaký ten pěšec k tomu. Bohužel v kritickém okamžiku se na šachovnici objevila vidlička (což na rozdíl od kantýny neznamená přijemné chvíle s trochou lahodné krmě) a Robert se musel vzdát.

8. Řezníček Martin 1389 ½ : ½ Škutil František Eliáš 1120
Fanda ml. je hrdinou kola, neb získal svůj historicky první půlbod pro náš tým. Partii hrál zkušeně a pěšcovou koncovku nakonec udržel takže mu tímto udělaji titul Gardista kola.

Jinak nám na 9.šachovnici přibyla posila z Letné Michal Staník takže jej tímto vítám v našich řadách a doufám, že nám pomůže otočit kormidlo štěstěny správným směrem.Příští kolo hrajeme v neděli 2.12.2018 doma v Kaznějově proti Lokomotivě (kterou bych moc rád porazil už jen pro ty řeči že tutově sestoupíme :)) Zkusíme na ně postavit co nejsilnší sestavu? Kdopak může?

S ouctou

El Capitano