O NÁS

Šachy pro Kaznějov

Náš oddíl vznikl jednoho hezkého večera na začátku léta roku 2016 v místní pizzerii. Kdy dva spolupachatelé, Zdeněk Bartoníček (El Capitano) a Petr Hrdina (El Gerojo), začali uskutečňovat svůj plán, který jim již nějakou dobu zaměstnával hlavičky, zahrát si v Kaznějově šachy. Přítomen byl i Dušan Bělohradský, který jim pomáhal a stále pomáhá. Po přibližně třetím kousku iontového nápoje z nedalekého pivovaru a několika šachových blickách bylo jasné, že do toho jdeme. Zbývalo vymyslet název oddílu a pak také vše sepsat. Název se vyřešil celkem sám, neboť nám při partii ulpěl pohled na značce starých dobrých dřevěných hodin z NDR a bylo rozhodnuto. Bude to ŠK GARDE KAZNĚJOV!

A jelikož jsme nechtěli hrát šachy sami, tak jsme se rozhodli věnovat mládeži. Proto již na podzim roku 2016 vznikají dvě tréninková místa a to na místní ZŠ (šachový kroužek) a pak další každý pátek tréninky v klubovně na Městském úřadě. Oběma výše uvedeným subjektům moc děkujeme za spolupráci a naší podporu. :-)

Každý správný oddíl samozřejmě potřebuje elitní družstvo a tak jsme se i my přihlásili do nejnižší soutěže, která se v okolí hrála (Regionální přebor Plzně II. třídy) a začali jsme hledat, kterých pět jedinců by za nás mohlo nastoupit. Jelikož jsme byli pouze dva, Dušan se nepočítal, ten nikdy nehrál soutěžní partii, tak jsme přemluvili Zdeňka Bartoníčka staršího a pár jeho neregistrovaných kamarádů, kteří se pravidelně scházeli v kavárně Měšťanské besedy v Plzni a družstvo na první sezónu bylo na světě.

Níže v historii oddílu si můžete přečíst co se kdy stalo a zda se nám něco podařilo či nepodařilo. A také hlavně si můžete s námi přijít zahrát! Najdete nás v klubovně na Městském úřadě v Kaznějově, každý pátek od 17 hodin, pokud tedy nejsou volby, výstava, či jiná akce v klubovně.

S pozdravem GARDE s Vámi
Zdeněk Bartoníček a Petr Hrdina