Nová sezóna 2019/20 je za dveřmi

rok se s rokem sešel a opět všichni vidíme, že obilí je v sýpkách, vlaštovky na drátech a PET lahve v kamnech, a tak je nejvyšší čas opět oprášit šachovnice, připomenout si první tahy zrychleného draka (prosím zejména Jardu aby si to nastudoval až ke klíčovému tahu d5 :)) a přečíst si kvalitní šachovou literaturu.

Tímto tradičním a romantickým úvodem bych rád přivítal všechny veterány i nováčky v řadách Garde Kaznějov v sezoně 2019/2020. Letošní sezona bude opět náročná, protože jsme se díky naší výtečné hře udrželi v KP2 a tak nás čekají zase zajímavé mače.

Jako novinku jsme se rozhodli postavit "B" tým, jehož hlavním úkolem bude sbírat zkušenosti, a snad občas i nějaké ty body, v kalných vodách regionálního přeboru a hlavně by měl tvořit zálohu pro vyplnění případných mezer v sestavě "A" týmu.

V sobotu 21.9. proběhne pod dohledem Geroje slavnostní losování soutěží družstev pro tuto novou sezonu. O výsledku losování vás budu zavčasu informovat, ale prozatím bych jen přivítal nové členy našeho slovutného šachového klubu a rád bych vás pozval na pravidelné tréninky v pátek od 17.00 do naší hrací místnosti v budově MěÚ Kaznějov.

Loni se to sice nepovedlo, ale stejně bychom rádi s Gerojem zavedli alespoň trochu systematický trénink takže v plánu bude analýza zahájení a v průběhu času i analýza odehraných partií a také občas analýza produktů kaznějovské pizzerie.

To bude asi pro tentokrát vše a brzy se ozvu s další relací, kde si detailně probereme plán zápasů a připravíme se na novou aktualizovanou taktiku družstva, neb z loňského "Bílými vyhrát a černými podržet" přecházíme na "Bílými vyhrát a černými taky" :)

Také bude třeba určit ambice družstva jako např. loňské "porazit Lokomotivu" apod.takže uvítám jakékoliv návrhy :)

Díky za pozornost.

S ouctou