Zahájení sezóny 2018/19

rok se s rokem sešel a opět všichni vidíme, že obilí je v sýpkách, vlaštovky na drátech a PET lahve v kamnech, a tak je nejvyšší čas opět oprášit šachovnice, připomenout si první tahy zrychleného draka a přečíst si kvalitní šachovou literaturu.

Tímto tradičním a romantickým úvodem bych rád přivítal všechny veterány i nováčky v řadách Garde Kaznějov v sezoně 2018/2019. Letošní sezona bude obzvláště náročná, protože jsme díky dobré práci administrativních pracovníků získali právo postupu do KPII, čehož jsme využili. A tak budeme hrát už na osmi šachovnicích.

V sobotu 22.9. proběhne pod dohledem notáře, kamnáře a mlynáře (nikoliv však Vratislava Mynáře) slavnostní losování soutěží družstev pro tuto novou sezonu. O výsledku losování vás budu zavčasu informovat, ale prozatím bych jen přivítal nové členy našeho slovutného šachového klubu a rád bych vás pozval na pravidelné tréninky v pátek od 17.00 do naší hrací místnosti v budově MěÚ Kaznějov. Začínáme příštím pátkem 14.9.2018. Rádi bychom s Gerojem zavedli alespoň trochu systematický trénink takže v plánu bude analýza zahájení a v průběhu časi i analýza odehraných partií.

To bude asi pro tentokrát vše a brzy se ozvu s další relací, kde si detailně probereme plán zápasů a připravíme se na novou aktualizovanou taktiku družstva, neb z loňského "Bílými vyhrát a černými podržet" přecházíme na "Bílými vyhrát a černými taky" :)

Díky za pozornost.

S ouctou